Späť na Blog

Prečo nová tanečná škola a čo bude ďalej s Akadémiou tanca?

01.04.2022
Rozhovor Tanečná škola

O novej tanečnej škole House of dance s jej zakladateľom, známym tanečníkom Tomášom Surovcom.

Zakladateľ Hpuse of dance - nová tanečná škola na starej adrese - Tomáš Surovec

„House of dance je domov pohybu a tanca. Sme miesto, kde trávite čas, zabávate sa a napredujete. Sme nová tanečná škola na starej adrese s viac ako 15 ročnou skúsenosťou.“

Tomáš Surovec

Prečo nová tanečná škola?

S kolegom Jurajom Ilečkom sme v roku 2005 založili tanečnú školu Akadémia tanca. Po 17 rokoch sme sa dohodli na ďalšom pôsobení samostatne. Dôvod je jednoduchý.

Obaja sme dospeli do štádia, že máme rôzne predstavy o riadení a napredovaní tanečnej školy. Na to, aby sme sa vedeli obaja pohnúť ďalej a rozvinúť svoje silné stránky je dôležité rozísť sa.

Berieme to pozitívne. Každý koniec je aj začiatkom niečoho nového, čo môže byť ešte lepšie. Sme hrdí na to, ako sa Akadémii tanca, našej spoločnej škole darilo.

Bolo to 17 skvelých rokov spolupráce. Akadémia tanca nezaniká, bude ďalej pôsobiť ako elokované pracovisko ZUŠ a popri nej vzniknú dve nové školy a jedna z nich bude House of dance by Tomáš Surovec.

Aj napriek tomu, že som Akadémiu tanca od roku 2012 riadil, zastrešoval marketing a stratégiu jej napredovania viem, že nová tanečná škola House of dance bude odlišná.

Aj touto cestou by som rád, úprimne poďakoval všetkým lektorom, zamestnancom, rodičom, tanečníkom a v neposlednom rade Jurajovi, vďaka vám bola „Akadémia“ Akadémiou.

Veľmi sa teším, že s veľkou väčšinou z vás pokračujeme v novej tanečnej škole na starej adrese a budeme môcť spolu ďalej vytvárať miesto, kde žije tanec, pohyb a priateľstvá.

Ako ďalej s kurzami a krúžkami v Akadémii tanca?

Dôležité je poznamenať, že všetky krúžky, kurzy a cvičenia v Akadémii tanca budú prebiehať bez zmeny do konca júna 2022.

Počas leta a od septembra budú kurzy, krúžky, cvičenia a letné kempy, tábory pokračovať v House of dance s takmer všetkými lektormi z Akadémie tanca a pribudnú aj nové tváre.

V House of dance od 1.7.2022 pokračovať nebudú iba kurzy a krúžky pod vedením Lili Makkošovej, Michaeli Haspra a Andrei Bilíkovej .

Za tieto lektorky máme dnes v House of dance plnohodnotnú náhradu a preto sa budeme tešiť, ak zostanete s nami.

Ak navštevujete kurzy, krúžky týchto lektoriek a radi by ste navštevovali od 1.7.2022 našu tanečnú školu ďalej, stačí napísať na info@houseofdance.sk a my pre vás nájdeme riešenie.

Ako vznikol názov novej tanečnej školy House of dance?

S manželkou Ninkou sme niekoľko večerov rozmýšľali nad vhodným názvom. Rozprávali sme sa veľa o tom, kým chceme byť v novej tanečnej škole.

Kľúčové sú pre nás slová: rodina, domov, tanec, zábava, rôzne štýly, priateľstvá, kooperácia, inovácia, efektivita, talent, komunita, prijatie, napredovanie a rozvoj.

Hľadali sme názov, z ktorého je jasné, že sme miesto, kde žije tanec. Nápadov bolo veľa: House of dance, Dance hub, Dance point, Dance production, ale aj Tanečná pod Lipou, či Pohybový inštitút. Neviem, či úplne podarených, posúďte sami.

Po niekoľkých dňoch uvažovania sme sa rozhodli pre House of dance – miesto, kde sa rodí a žije tanec.

Miesto, kde sa cítime s tancom a pohybom doma, prijatí, slobodní a môžeme sa rozvíjať. Miesto, kde nám s rozvojom pomôžu, kde sa radi stretávame so svojimi priateľmi a zdieľame svoje radosti a starosti v komunite. House of dance je domov všetkých tanečníkov, lektorov a zamestnancov.

Logo novej tanečnej školy House of dance

Naše nové logo okrem názvu House of dance obsahuje znak ^, ktorý symbolizuje:

  • zastrešenie rôznych tanečných štýlov pod jednou strechou,
  • strecha domu, kde žije a rodí sa tanec,
  • znak napredovania, progresu a rozvoja.
house of dance - nová tanečná Škola

Farby loga navrhla moja manželka, Ninka. My chlapi vidíme iba modrú, červenú a zelenú. Nehovorí nám nič purpurová, vanilková alebo „kaki“. Tú „kaki“ si ani neviem snáď predstaviť :-). Ninka vybrala kombináciu farieb podľa Tobiho (náš syn) prilby na bicykel, ktoré sa nám veľmi páčia.

Primárna je farba Very peri, ktorá sa stala podľa inštitútu Pantone Color farbou roka 2022, v roku kedy škola vzniká.

Neskôr sme zistili, že symbolizuje dynamickú zmenu, ktorou svet prechádza. Od intenzívnej izolácie, cez odvahu až po určité prispôsobenie sa zmenám bez toho, aby sme zabudli, na čom naozaj záleží.

Doplnková je farba Tanager turquoise, ktorá je spojená s múdrosťou, harmóniou, pokojom, šťastím a nádejou.

Čas plynie, veci sa menia, domov zostáva

Už dnes sa teším na napĺňanie novej vízie konceptu tanečnej školy. Čaká nás veľa tvorivej práce, aby sme vybudovali nový domov tanca v Nitre na starej adrese (a tiež v ďalších mestách na Slovensku) podľa nového konceptu.

Šťastím je, že do tohto projektu vstupujem so skúseným a tvorivým tímom zamestnancov a lektorov, vďaka čomu to bude oveľa jednoduchšie a príjemnejšie.

Ďakujem všetkým vám, milí tanečníci, rodičia, lektori a zamestnanci, ktorí zostávate so mnou na vlne, ktorú sme spolu začali budovať v Akadémii tanca.

Vlna kvôli korone zoslabla, dnes začína meniť smer. Jej vzrast je predurčený nahromadenou tvorivou energiou našej doterajšej práce a spolupráce, vďaka ktorej bude House of dance presne taký, ako sme si ho spolu vysnívali.

Ďakujem, už čoskoro sa vidíme všetci u nás doma v House of dance!


Text: Tomáš Surovec, zakladateľ House of dance, www.houseofdance.sk

Môže vás zaujímať