Charakter štýlu

  • atraktívny
  • energický
  • výbušný

Ak hľadáte tanečný štýl, v ktorom pôjdete skutočné na plné obrátky a máte chuť naučiť sa okrem tanca aj akrobatické „vychytávky“ určite vyhľadajte hodiny Akrobatického Rock n Roll-u.

Tanec a akrobacia

Akrobatický rock n roll je tanečný štýl v ktorom pôjdete skutočné na plné obrátky a okrem tanca sa naučíte aj rôzne akrobatické „vychytávky“.

„Rokenrol som si vybral preto, lebo mi to prišlo také frajerské, keď som videl tých chalanov ako tancujú a do toho si partnerku ešte aj vyhadzujú. Chcel som byť ako oni.“

Sean Kasumovič – tanečník, reprezentant
Charakter Akrobatického rock n rollu

Čo sa týka hudby a rytmu, patrí k najvýbušnejším a najdynamickejším. Charakteristickými črtami sú „výkopy“ (do vzduchu) a jeho akrobatické prvky ako zdvíhačky, skoky, vyhadzovanie a saltá. Tancuje sa v pároch rovnako ako spoločenské tance, alebo v duách, triách, skupinách a veľkých formáciách.

Kde sa vzal tento zaujímavý štýl?

Rock n roll ako tanec bol, vo vrcholnom období swingu, považovaný za príliš divoký a dynamický a preto bol odmietaný. Zapáčil sa ale mladej generácii a začiatkom 50. rokov 20. storočia a stal sa novou módnou vlnou Ameriky odkiaľ, sa postupne rozšíril do všetkých častí sveta.

Vyvinul sa zo swingových tancov boogie woogie, jitterburg a lindy hop. Najväčším hrdinom rock n roll-u bol Elvis Presley. V 60. rokoch začali z rock n roll-u vznikať nové druhy tancov. Najprv to bol twist, neskôr skákavé pogo, ktoré vystriedalo jamaiské reggae. V 80. rokoch si skupina nadšencov do tohto tanečného štýlu začalo pridávať akrobaciu a začali v ňom súťažiť.

Akrobatický rock n roll v house of dance
  • rôzne výkonnostné úrovne
  • pre zábavu aj súťažne
  • licencovaný lektor s tanečnými skúsenosťami
  • okrem prvidelných lekcií aj workshopy a sústredenia
  • možnosť individuálnych lekcií
Vedeli ste, že…?

Akrobatický rock n roll patrí medzi divácky najatraktívnejšie štýly. A to vďaka rýchlemu, dynamickému tempu základných krokov, akrobatickým figúram, ktoré sú poďla výkonnostnej triedy zaraďované v choreografiách a energickej hudbe.

TIP pre vás!

Na začiatku začnete cibriť základné kroky, potom príde na rad jednoduchá akrobacia a keď vydržíte pri tomto štýle niekoľko rokov, dočkáte sa aj vysokej akrobacie.

Pre vybranú kategóriu Deti a teens aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Pre vybranú kategóriu Dospelí aktuálne neprebieha žiaden kurz.