Charakter štýlu

  • prekvapivý
  • rôznorodý
  • silový

Ak inklinuješ skôr k parkúru a láka ťa akrobacia a silové triky na hlave, či rukách vyskúšaj breaking.

Spojenie cool trikov a tanca

Je to „cool“ spojenie tanečno-silového pohybu a hudby. Najprv sa naučíte základy, postupne pripravíte svoje svaly a telo na zložitejšie a zložitejšie prvky. Breaking sa zaraďuje do hip-hopovej kultúry. Okrem akrobacie a tanca na teba čakajú kamoši v tanečnej crew, improvizácia (freestyle), súťaže a beattle.

Breaking je pre mňa výnimočný svojou rôznorodosťou. Dostal som sa k nemu cez moju lásku k hudbe a cez mojich kamarátov.“

Michal Krištof – lektor a tanečník
S breaking až na olympiádu

Ak vás tento štýl pohltí a budete najlepší, môžete vyštartovať až na olympiádu. Breaking je zatiaľ jediný tanečný štýl, ktorý je uznanou olympijskou disciplínou. Ak vás neláka olympiáda, v pokoji si spojte tréningy s hip-hopom a rozvíjajte sa vo viacerých streetových štýloch.

Štýl z Harlemu

Vznikol v polovici 70. rokov 20. storočia v americkom Bronxe a Harleme. Skutoční
hrdinovia tohto štýlu sú černošské a latinsko-americké deti, ktoré tento tanec vymysleli. Štýl je inšpirovaný gymnastikou, akrobaciou, bojovým umením, capoeirou a tiež komiksami, či kung-fu filmami. Break bsahuje aj základy tancov ako lindy, charlston, karibské a juhoamerické tance. Break pohyby sú formou prejavu mladých ľudí, ich mužnosti, dôvtipu a sily. Tento štýl sa tancoval všade. Beattle „pasovačky“ boli skôr výsledkom náhody. Chlapci sa predvádzali a dokazovali si, kto koho zdolá cez tanečný pohyb.

Breaking v house of dance
  • pre deti a teens
  • rôzne výkonnostné úrovne
  • pravidelné lekcie, workshopy, open classy
Vedeli ste, že…?

Breaking je vnímaný ako tanečný štýl len pre chlapcov. Je to pravda? V súčasnosti sa tomuto atraktívnemu tanečnému štýlu venujú v rovnakej miere aj dievčatá. Chlapci, tanečníci si hovoria aj B-boys a dievčatá B-girls.

TIP pre vás!

Kombinácia hip-hopu a breakingu vás odpáli pekne vpred. Ak vás streetové štýly a hudba bavia, určite si zvoľte kombináciu hip-hopu, kde sa rozviniete tanečne a na hodinách breakingu doplníte svoje zručnosti o breakingové triky.

Pre vybranú kategóriu Deti a teens aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Pre vybranú kategóriu Dospelí aktuálne neprebieha žiaden kurz.