Disco dance v tanečnej škole House of dance Nitra, tanečný štýl charakteristický trblietavým kostýmom, dynamickou hudbou, výskokmi a roznožkami vo vzduchu.

Disco dance plné energie

Disco dance je populárny tanečný štýl pre deti a teens v Nitre. Tanečníci sa snažia dávať dôraz a švih na každý prvok. Ak máte veľa energie a šije to s vami pri počutí rýchlej hudby, na lekciách tohto štýlu budete, ako ryba vo vode.

Pri disco dance je potrebné ovládať techniku klasického tanca a gymnastiku, ktoré sú typické pre tento tanečný štýl. Toto všetko pomaly, ale isto zvládnete a dostanete na tréningoch do svojho tela. Stačí, ak sa budete snažiť a chodievať na tréningy pravidelne.

Veľmi ma to chytilo, tak som začal chodiť na súťaže už od kategórie mini kids. Na tomto tanci ma baví hlavne to, že je veľmi energický a už od malička sa mi to veľmi ľúbilo.

Adam Ďuriš – tanečník, lektor

Mix rôznych tanečných štýlov

Disco je druh tanečného-hudobného žánru, ktorý obsahuje prvky viacerých tanečných štýlov latinsko-americkej hudby, fanku, soulu a popu. Tento hudobný štýl bol najpopulárnejší od druhej polovice do konca 70. rokov 20. storočia, ale aj od tej doby sa jeho popularita niekoľkokrát nakrátko obnovovala.

Disco je veľmi energické a dynamické  v podstate sa skladá z rôznych tanečných štýlov, ktoré sú pospájané a prevedené do rýchlejšieho tempa. Aj preto by som disco odporučila tým, ktorým sa páčia viaceré tanečné štýly, majú radi rýchlu energickú hudbu a neboja sa pri pohybe poriadne zapotiť.

Martina Slamková – tanečníčka, lektorka

Disco dance – tanečný krúžok pre deti v House of Dance Nitra

Vedeli ste, že…?

Tento štýl obsahuje prvky rôznych tanečných štýlov, ktoré sú tancované v rýchlom tempe typickej hudby. Existuje aj disciplína Disco show, kde ide okrem tanca aj o vyjadrenie príbehu choreografie. Tanečník je akoby aj herec.

TIP pre vás!

Ak chctete vynikať v tomto štýle, určite si k hodinám pridajte gymnastiku alebo balet.

Zosťanťe v centre diania

Sledujte naše sociálne siete a zosťaňte s nami v centre diania. Nájdete na nich informácie o workshopoch, nových kurzoch, podujatiach, akciách a veľa iného zo života našej tanečnej školy.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať lekciu, ktorá vám vyhovuje a prihlásiť sa online alebo e-mailom na info@houseofdance.sk. Ak ste už tancovali v minulosti napíšte nám e-mail a my pre vás nájdeme vhodné riešenie. Ďalšie informácie o postupe prihlásenia.

Rozvrh

Pondelok
Disco Z 6-9r.
Začiatočníci
16:30 - 17:30
# Matúš Behan
Práve prebieha
Prihlásiť
Disco MP DVK
Mierne pokročilí
17:30 - 18:30
# Matúš Behan
Práve prebieha
Prihlásiť
Streda
Disco Z 10-14r.
Začiatočníci
15:30 - 16:30
# Henrieta Šípošová
Práve prebieha
Prihlásiť
Disco Z 6-9r.
Začiatočníci
16:30 - 17:30
# Henrieta Šípošová
Práve prebieha
Prihlásiť
Disco MP DVK
Mierne pokročilí
17:30 - 18:30
# Henrieta Šípošová
Práve prebieha
Prihlásiť

Záujem o pokročilé krúžky a kurzy? Napíšte nám na info@houseofdance.sk
Návod na prihlásenie nájdete v článku "Ako sa prihlásiť?"