Tanečný kurz Kizomba je v našej tanečnej škole novinka sezóny. Zarezervujte si lekcie a vychutnajte si tento exotický latino tanec naplno.

Kizomba – tanečný kurz v Nitre

KIZOMBA, tanečný kurz v tanečnej škola House of Dance Nitra, je pomerne mladý hudobný a tanečný žáner pochádzajúci z Angoly z prelomu 80-tych a 90-tych rokov. Tento hudobný žáner je spojením romantickej melódie s africkou rytmikou.

Je charakteristický svojím pomalým a chytľavým rytmom, vďaka čomu sa rozšíril do celého sveta, vrátane Európy. Dnes už vznikajú nové deriváty tohto tanca často fúziou moderných hudobných ale aj tanečných prvkov s tradičnými. 

Kizomba - Tanečný kurz - Tanečná škola House of Dance 1
Kizomba – Tanečný kurz – Tanečná škola House of Dance

Jednou z charakteristík Kizomby je blízkosť tanečných partnerov. Tanečníci sa držia tesne pri sebe a pohybujú sa v harmónií s hudbou. Tancuje sa s partnerom, veľmi plynulo, pomaly a zmyselne, bez utiahnutia a strnulosti.

Medzi tanečnými partnermi sú časté simultánne rotácie bokov, najmä v tichších refrénoch hudby. Kizomba pochádza z angolského slova Kimbundu, čo v preklade znamená sviatok, hra, tanec, zábava.

Kedy si vybrať KIZOMBU?

  • hľadáte atraktívny spôsob trávenia voľného času s polovičkou
  • baví vás LATINO hudba
  • baví vás LATINO a uvažujete nad doplnením ďalšieho tanečného štýlu
  • máte radi tanec a hľadáte vhodný tanečný štýl
Kizomba - Tanečný kurz - Tanečná škola House of Dance 1

Kizomba – tanečný kurz v House of Dance Nitra

Vedeli ste, že…?

Kizomba je veľmi prístupná pre začiatočníkov, pretože sa zameriava na pohyb tela a rytmus, nie ja komplikované kroky a vedenie v páre.

Mnoho tanečníkov tvrdí, že kizomba im pomáha vyjadriť svoje emócie, zlepšuje im sebavedomie a pomáha im nájsť rovnováhu v živote.

Rýchlejšou verziou je tanec, ktorý sa volá Semba.

Kizomba - Tanečný kurz - Tanečná škola House of Dance 1

TIP pre vás!

Ak máte radi Latino hudbu a tance pridajte sa k nám a s flexibilným balíkom lekcií si užite Salsu, Bachatu a Kizombu naplno. Okrame pravidelných lekcií pravidelne organizujeme workshopy, tančiarne a párty, aby bol pre vás tanec zážitkom s priateľmi.

Zosťanťe v centre diania

Sledujte naše sociálne siete a zosťaňte s nami v centre diania. Nájdete na nich informácie o workshopoch, nových kurzoch, podujatiach, akciách a veľa iného zo života našej tanečnej školy.

Rozvrh

Pondelok
Kizomba Z1 Páry
Začiatočníci
18:00 - 19:00
# Boris Malec
Práve prebieha
Prihlásiť
Kizomba MP
Mierne pokročilí
19:00 - 20:00
# Boris Malec
Práve prebieha
Prihlásiť
Kizomba Z1 Single
Začiatočníci
20:00 - 21:00
# Boris Malec
Práve prebieha
Prihlásiť

Záujem o pokročilé krúžky a kurzy? Napíšte nám na info@houseofdance.sk
Návod na prihlásenie nájdete v článku "Ako sa prihlásiť?"