Charakter štýlu

  • radostné
  • rezké
  • rytmické

Ak vás bavia tančeky z videoklipov populárnych latino hviezd ako Jennifer Lopez, či Enrique Iglesiasa a pri počutí latino rytmov vás dvíha zo stoličky, tento tanečný štýl bude pre vás ako stvorený.

Lekcie latino dance

Pestrofarebné sukne, vlnivé boky, energia, temperamentná hudba a pestrosť tancov charakterizujú detailnejšie latino dance. Na lekciách latina sa naučíte energickú salsu, atraktívnu bachatu, dynamickú chachacha, ladnú kizombu, či merengue. Vyskúšate latino a zabavte sa tancom v skupinových choreografiách, sólach, duách, triách alebo pároch. Ak máte chuť súťažiť aj v tomto tanečnom štýle je to možné.

„Tak sa v mojej „násť“ ročnej hlave zrodil sen o tancovaní a začala som navštevovať latino, kde sa okrem choreografií vytvárali aj krásne priateľstvá, ktoré ma tiež pri tomto koníčku držali dlhé roky.“

Petra Poláková – tanečníčka, lektorka

Národné tance

Latino tance, ktoré dnes poznáme a tancujeme postupne vznikali z národných tancov krajín Latinskej Ameriky. Salsou sa dodnes ľudia s obľubou bavia na Kube. Na tomto ostrove vznikla aj chachacha. Merenque sa stalo od roku 1930 národným tancom v Dominikánskej republike, kde sa na gitarové skladby tancovala aj Bachata.

„Dostal ma svojou energiou, rytmickom hudbou. Pri tancovaní tohto štýlu sa cítim vždy slobodne, uvoľnene a sebavedome.“

Daniela Kasalová – tanečníčka, lektorka

Latino dance v house of dance

  • rôzne výkonnostné úrovne
  • pre zábavu aj súťažne
  • s veľmi skúsenenou lektorkou
  • okrem pravidelných lekcií aj workshopy, sústredenia

Vedeli ste, že…?

Názov tanca „čačača“ vznikol ako verbálne napodobnenie zvuku, ktorý vydávali sukne kubánok pri tancovaní premeny, ktorá je súčasťou základného kroku tohto tanca. Tento zvuk vydávali sukne aj vďaka pohybu bokov, ktorý Kubánky pri tanci s obľubou používali. Pohyb bokov je pre latino tance charakteristický.

TIP pre vás!

Ak chcete tancovať sambu, chachacha, rumbu, pasodoble a jive vyberte si spoločenské tance. Ak sa vám viac páči salsa, bachata, kizomba, merengue prihláste sa na latino.

Rozvrh

Pre vybranú kategóriu Deti a teens aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Záujem o pokročilé krúžky a kurzy? Napíšte nám na info@houseofdance.sk
Návod na prihlásenie nájdete v článku "Ako sa prihlásiť?"