Charakter štýlu

  • moderný
  • párový
  • slobodný

Vďaka New style hustle sa stanete hviezdami každej párty! Moderný párový tanec inšpirovaný salsou a obohatený o sólo street dance tance.

New style hustle – najmladší streetový štýl

Pochádza z Ameriky. Vznikov v roku 2011 v New Yourku. Počiatky tohto štýlu vychádzajú z tanca hustle. Tancoval sa v 70. rokoch na vtedajšiu populárnu hudbu disco music a bol obohatený portorikánskou komunitou o salsu.

Hustle, salsa a street dance

Jeff Selby sa ako house dance tanečník inšpiroval klasickým hustle. Okorenil ho streetovými prvkami. Začal tancovať klasický hustle na house music a dostal tak spoločenský párový tanec z tanečných sál do ulíc. Týmto oslovil mladú generáciu tanečníkov, čo bol základ pre rozvoj NSH.

Ako sa tancuje?

Oproti klasickému, technickému hustle prináša väčšiu slobodu. Hew style hustle dáva priestor footworku aj stylingu a svedčí mu kreativita. Tanec nie je obmedzený pravidlami, dôraz sa kladie na lineárny tanečný flow.

V new style huslte môžete bežne využiť prvky house dance, breaking, hip-hopu a waackingu. Typická pre tento štýl je hudba house, ale môže sa tancovať aj na RnB, funky, pop alebo na čokoľvek, čo DJ pustí.

Na kurze sa postupne naučíme základné kroky z ktorých vzniknú zložitejšie prvky a figúry. So skúsenosťami s týmto štýlom rastie aj schopnosť improvizovať.

Kedy si vybrať new style hustle

  • páči sa mi párový tanec na modernú hudbu
  • chcem sa naučiť tancovať na párty
  • hľadám zmysluplné trávenie času s polovičkou
  • oslovila ma kombinácia modernej hudby, salsy a streetových prvkov

New style hustle v House of Dance

Vedeli ste, že…?

Pri zrode new style hustle boli aj slovenskí tanečníci, ktorí ho v roku 2012 priniesli do Európy a z tadiaľ sa rozšíril do Čiech a Poľska.

TIP pre vás!

Tanečníci sa po lekciách stretávajú na tzv. „jam sessions“. Na džemoch si voľne zatancujú medzi sebou. Precvičia si preberané figúry, kroky z lekcie a zdokonalia svoju schopnosť improvizovať v páre na hudbu. Už čoskoro pre vás spustíme aj džemy, na ktorých sa vytancujete a zabavíte do sýtosti.

Rozvrh

Pre vybranú kategóriu Dospelí aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Záujem o pokročilé krúžky a kurzy? Napíšte nám na info@houseofdance.sk
Návod na prihlásenie nájdete v článku "Ako sa prihlásiť?"