Charakter štýlu

  • intímne
  • zmyselné
  • zvodné

Ak hľadáte tanečný kurz, ktorý je výnimočný, vznešený, intímny a zároveň vášnivý nasmerujte svoj hľadáčik na tango argentino.

Kurz Tango argentino – jedinečná atmosféra

Kurz tango argentino – argentínsky národný tanec sa stal vďaka svojej jedinečnej atmosfére a dramatickosti motívom pre vyjadrenie rôznych odtieňov vzťahu muža a ženy.  Pochádza z druhej polovice 19. storočia a tancoval sa v oblasti dvoch veľkých prístavoch v Buenos Aires a Montevideo.

Tango argentino tancovali najskôr iba muži. Neskôr bol zakázaný pre svoje intímne postavenie v páre. Popularitu priniesol tomuto tancu spevák a herec Carlos Gardel, ktorý mal argentínsko-francúzsky pôvod. Začiatkom 20. storočia sa tango dostalo do Paríža, kde sa stalo módnym hitom a obľúbili si ho aj vyššie vrstvy.

Dnes si tento tanečný štýl získava priaznivcov po celom svete. Tango argentíno je charakteristické špecifickým držaním tanečného páru v objatí, figúrami s dôrazom na prácu nôh a hudobným nástrojom bandonéonom.

Tango v slávnych tanečných scénach

Tanec sa preslávil aj vďaka mnohým známym filmom. Spomínate si na niektoré známe tanečné scény z filmov Shall We Dance, Chicago, Mr. and Mrs. Smith, Let’s Dance, Addams Family Values, Scent of a Woman, Frida alebo Moulin Rouge?

Kedy si vybrať tango argentino

  • hľadáte atraktívny spôsob trávenia času so svojou polovičkou
  • páči sa vám typická hudba tanga argentina
  • ak sa chcete naučiť ďalší tanečný štýl
  • ak sa vám páčia známe tango scény z filmov

Tango argentino v House of Dance

Vedeli ste, že…?

Tango argentino oslavuje 11. decembra Národný deň tanga. Prvý krát sa oslávil v roku 1977 v Benos Aires ako výsledok úsilia hudobného skladateľa a popularizátora argentínskeho tanga Bena Molara. Dátum bol prevzatý z dátumu narodenia dvoch významných osobností tanga, ktorými boli spevák, skladateľ a herec Carlos Gardel (11. 12. 1890) a skladateľ, hudobník a dirigent Julio de Caro (11. 12. 1899).

TIP pre vás!

Tango môže pôsobiť ako liečiteľ vzťahov. Partneri sa vzväčša pri tanci odreagujú, naladia na spoločnú nôtu a domov odchádzajú uvoľnení a plní smiechu, čo pomáha pri vytváraní romantickej atmosféry v partnerstve. Harmonické vzťahy pozitívne vplývajú na naše zdravie, preto si tango vyslúžilo pomenovanie „liečiteľ vzťahov“. Vyskúšajte, uvidíte!

Pre vybranú kategóriu Deti a teens aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Streda
Tango Argent. TA1
Pokročilí
# Dodo Granec & Tereza Schwarzová
Práve prebieha
Prihlásiť