Balet je základná technika pre všetky tanečné štýly, preto sme ho zaradili do tanečnej prípravky už od 5 rokov.

Balet 5r. je v tanečnej škole House of Dance tanečná prípravka pre deti od 5 rokov. Tanečný krúžok od 5 rokov je zameraný na rozvoj tanečno-pohybových a rytmických schopností detí. Vďaka baletnej technike, ktorú môžeme považovať za základ pre všetky ostatné tanečné štýly.

Balet 5r. - tanečná prípravka - tanečný krúžok od 5 rokov - tanečná škola House of Dance
3 vstupový balík na všetko

Nie ste si istí výberom tanca alebo cvičenia? Vyskúšajte náš 3 vstupový balík na všetko.

Info o Balet 5r.

#

Batel 5r. v HoD

Výuka Baletu 5r.

Tanečný krúžok od 5 rokov, Balet kombinujeme všeobecnú tanečnú prípravu a baletnú techniku. Krúžok je vhodný pre deti, ktorým sa tento štýl zapáčil a chcú v ňom napredovať. Po absolvovaní tanečnej prípravky baletu deti pokračujú v 6-tich rokoch v krúžku od úrovne mierne pokročilí.

Cieľ krúžku

Cieľom krúžku je osvojovanie baletnej techniky od skorého veku. Bez ohľadu na to, či sa vaše dieťa rozhodne pre Balet, tanečná prípravka rozvinie jeho koordináciu, postavenie tela a deti prejdu základmi baletnej prípravy. Toto všetko ďalej využijú nielen v tanečných krúžkoch.

Naše hodnoty

Na tanečnom krúžku vedieme deti k pokore, vzájomnému porozumeniu, tolerancii, tímovej spolupráci a zdravému sebavedomiu. Tancujeme v menších skupinkách, aby bolo o každé dieťa dobre postarané a malo priestor užiť si lekciu.

Balet 5r. – tanečná prípravka od 5r. v House of Dance Nitra

 • pre deti vo veku 5 rokov, lekcie 1x týždenne/ 60min.
 • tanečná príprava a baletná technika
 • v 6 rokoch deti pokračujú v tanečnom štýle od mierne pokročilých
 • lektorka s pedagogickým vzdelaním a tanečnými skúsenosťami
 • vystúpenie detí na Vianočných večierkoch a Záverečnom predstavení

 


#

Ako ďalej po Balet 5r.

Po dovŕšení 6 rokov deti vybrajú z ponuky 5 tanečných štýlov alebo môžu pokračovať celý 6 rok v Talentíčku. Talentíček je intenzívna tanečno-gymnastická prípravka s dvoma lekciami týždenne.

Ak absolvujete Balet 5r. jeden celý rok, pokračujete vo vybranom tanečnom štýle od 6 rokov v úrovni mierne pokročilí. V prípade, ak absolvujete po Balete 5r. v 6 rokoch Talentíček, pokračujete od 7 rokov vo vybranom tanečnom štýle od úrovne stredne pokročilí.

Prechod do iného krúžku odporúčame v septembri alebo januári.


#

Vystúpenia detí

Tanečná sezóna vyvrcholí záverečným predstavením v Divadle Andreja Bagara vždy v júni. Lektorka s deťmi nacvičuje počas roka tématickú choreografiu, ktorá je súčasťou deja Tanečnej rozprávky.

Pripravené kulisy a herci vtiahnu deti do príbehu a na chvíľu vstúpia, ako hlavné postavy do rozprávky. Malí tanečníci a tanečníčky si tento deň užívajú naplno a s nadšením o ňom ešte chvíľu rozprávajú.

Počas adventného obdobia organizujeme v našej tanečnej škole Vianočné večierky, na ktorých vám deti zatancujú prvé tanečné choreografie, ktoré si od septembra pripravili.


#

Ako sa prihlásiť?

Na Balet sa môžete prihlásiť

 • online
 • osobne na recepcii HOD
 • telefonicky PO-PIA 8:00-15:00
 • e-mailom na info@houseofdance.sk

Online prihlasovanie

 • VYTVORTE SI KONTO v rezervačnom systéme alebo sa PRIHLÁSTE
 • v sekcii PRÍPR. 4-6r. alebo DETI 6-16r. si vyberte krúžok
 • prihláste sa BEZ ÚHRADY, členské zaplatíte pri nástupe na recepcii

Zápisy prebiehajú vždy v januári a septembri do naplnenia kapacity. V prípade záujmu mimo týchto mesiacov nám napíšte e-mail s požiadavkou.

Do začiatočníckych krúžkov je možné prihlásiť sa podľa vášho výberu. V prípade pokročilých krúžkov nám napíšte na info@houseofdance.sk. Zaradenie do vhodnej výkonnostnej úrovne s vami prejdeme.


Nenechajte si ujsť

Vaše 2% pre tanec v Nitre


Tanec vás baví

Máte otázky?
Alebo volajte recepciu: +421 948 202 345