Späť na Aktuálne pre vás

Naj výsledky sezóny

03.07.2024
Výsledky

Máme za sebou úspešnú tanečnú sezónu. Naša tanečná škola získala titul majstrov SR v spoločenských tancoch, finále na MSR v hip-hope a modern dance a postup na ME v Disco slow.

V tanečnej škole House of Dance rozvíjame talent detí v 5 tanečných štýloch. V každom štýle máme rôzne výkonnostné úrovne od tanca pre radosť až po vrcholový tanečný šport. Vďaka tomu majú deti v našej škole možnosť napredovať neobmedzene presne podľa ich očakávaní a chuti.

V čom sme v Nitre výnimočí

Silnú sekciu v House of Dance tvoria súťažní tanečníci a tanečníčky. Naši zverenci súťažia prioritne na registrovaných súťažiach Slovenského zväzu tanečných športov (ďalej len SZTŠ). SZTŠ je národný športový zväz, ktorý zastrešuje tanečný šport a registrovaných tanečníkov na Slovensku a je členom svetovej tanečnej federácie WDSF.

Finalisti majstrovstiev slovenska patria k reprezentančnému tímu SR a reprezentujú Slovensko na oficiálnych majstrovstvách európy a majstrovstvách sveta. Na takýchto súťažiach sú zastúpené všetky krajiny a účasť podlieha národnej kvalifikácii. Za jednu krajinu sú zväčša dve nominácie.

V súčasnosti sa pojmy ME a MS v tanci často zamieňajú s Európskym alebo Svetovým finále komerčných súťaží ako napríklad Showtime, Tanečná skupina roka alebo Dancestar.

Majstri SR v spoločenských tancoch

Najhodnotnejší výsledok sezóny dosiahli Christián Bóri a Vanesa Balážová, niekoľkoroční reprezentanti SR v tanečnom športe. finalisti MSR a Slovenských pohárov. Na tohtoročných MSR si vytancovali v latinsko-amerických tancoch 4. miesto, v štandardných tancoch 2. miesto a v kombinácii 10 tancoch sa stali majstrami SR v kategórii do 21. rokov.

majstri slovenska christián a vanesa - tanečná škola house of dance

Finále MSR prvýkrát v Hiphope

V House of Dance nás veľmi teší prvý významný úspech našej najskúsenejšej Hiphopovej skupiny. Na MSR v Hiphope, ktoré sa konajú v rámci podujatia The Next Step v Košiciach získali s formáciou 4. miesto v hlavnej kategórii.

Choreografom formácie je náš lektor Michal Boho a formácia je fúziou tanečníčiek z House of Dance a Michalovej tanečnej školy Mahoo Bratislava.

hih hop formácia  the next step - house of dance

Obhájili sme finále MSR v cotemporary

Na tohtoročných MSR v contemporary, modern a jazz dance obhájila finálovú pozíciu naša reprezentantka Janka Milová v modern dance a tiež v jazz dance. Janka súťažila prvý rok v hlavnej vekovej kategórii. Minulú sezónu sa jej darilo v juniorskej kategórii, kde obsadila bronzovú priečku.

Postup na ME v Disco slow

Významné úspech sme dosiahli aj v tanečnom štýle Disco, konkrétne Disco Slow. Dievčatá Nella Révayová. Anna Hrnčiarová a Laura Marenčáková sa nominovali na Majstrovstvá Európy v štýle Disco Slow.

Postup baletnej prípravky na európske finále

Túto sezónu súťažili aj dievčatá z baletnej tanečnej prípravky, pod vedením Sáry Čurilovej. Darilo sa im na 11 súťažiach a medzi najvýznamnejší úspech určite patrí postup na Európske finále tanečnej súťaže Showtime, kde obsadili 1. miesto.

Európsky pohár v plesových choreografiách

Naša tanečná škola sa v spoločenských tancoch venuje aj súťaženiu kolektívov. 8 tanečných párov úspešne súťažilo s plesovou choreografiou Slovenská sonáta z dielne známeho choreografa Petra Horáčka.

Na Európskom pohári kreatívnych formácii, ktorý sa konal v Bratislave choreografia obsadila 3. miesto a na Majstrovstvách Slovenska 2. miesto. Choreografiu ste mohli vidieť aj na našich vystúpeniach počas plesovej sezóny.

Uvedené výsledky tvoria len špičku ľadovca úspechov, ktoré naše skupiny, páry a jednotlivci poslednú sezónu dosiahli na rôznych ďalších postupových a bodovacích súťažiach.

Úprimne všetkým gratuľujeme k progresu a postupu do vyšších výkonnostných kategórii. Ďakujeme všetkým lektorom za prípravu detí a rodičom za dôveru a podporu detí, bez vás by to nešlo.

Tešíme sa na novú sezónu s vami!


Text: Tomáš Surovec, Foto: Steve Matuška,  www.houseofdance.sk

Môže vás zaujímať