Tanečná škola Hip-hop pre deti aj dospelých. V House of Dance Nitra na vás čakajú skvelí lektori, ktorí vás povedú Hip-hopovou kultúrou až po vrcholovú tanečnú úroveň.

Tanečná škola hip hop pre deti a dospelých v Nitre. Staňte sa členom svojej „crew“ a začnite objavovať svoj pohyb a osobnosť vďaka tancu. Hip-hop vám dáva široké možnosti realizácie v choreografiách alebo v improvizácii, tzv. freestyle. 

„Tá hudba ma nenechala kľudne sedieť a preto bolo pre mňa prirodzené začať tancovať hip hop.“

Martina Lieskovská, tanečníčka a lektorka

Pre zábavu aj súťažne

Naskočte na vlnu hip hopu a pretancujte sa až na pódiá tanečných súťaží, kde si môžete zmerať svoje tanečné sily s ostatnými tanečníkmi. Komunita funguje na pravidlách férovosti, experimentovaní s pohybom a rešpektu k sebe aj iným.

„Zbožňujem slobodu v pohybe, v priestore a v obliekaní, ktorú tento štýl prináša. Môže byť niečo lepšie ako byť celý deň v baggy tričku a nebyť za divnú?!“

Samantha Tonková, tanečníčka

Tanečný štýl z New Yorku

Populárny a moderný tanečný štýl, hiphop sa vyvinul v New Yourku v 70. rokoch 20. storočia prevažne v černošskej komunite. Jeho vznik bol reakciou na dobu. Tanečníci v ňom chceli pohybom alebo hudbou vyjadriť svoju osobnosť, postoj, názor a pocity. V dnešnej dobe idú moderné hiphopové štýly (breaking, popping a locking) dvoma smermi. Choreografiami alebo freestylom.

Choreografie aj freestyle

V choreografiách ide o precíznosť v útvaroch, nápaditosť a kompozíciu pričom choreografia je dopredu pripravená a nacvičená. Vo freestyle ide o  improvizáciu. Choreografiu vytváraš priamo na hudbu, ktorá ti v tom momente hrá. Hiphop je rôznorodý a kreatívny aj vďaka tomu, že preberá techniky a prvky rôznych iných štýlov.

Hip hop v tanečnej škole House of Dance Nitra

  • pre deti, teens aj dospelých
  • rôzne výkonnostné úrovne
  • pre zábavu aj súťažne
  • choreo aj freestyle
  • uznávaní a rešpektovaní lektori
  • pravidelné lekcie, open classy a jamy
  • workshopy, sústredenia

Vedeli ste, že Hip hop?

Dnes sa do hip-hopovej kultúry radí až pätnásť tanečných štýlov, vieš ktoré? Old school, new school, lockin, poppin, voque, waacking, breaking, house, street dance, krumping, MTV dance, dance hall, twerk, RnB, L.A. style.

TIP pre teba!

Ak chcete byť v hip-hope skutočne výnimočný, vyskúšajte čo najviac štýlov zo streetovej kultúry a vyberte si z nich zopár, v ktorých budete napredovať súbežne.

Zosťanťe v centre diania

Sledujte naše sociálne siete a zosťaňte s nami v centre diania. Nájdete na nich informácie o workshopoch, nových kurzoch, podujatiach, akciách a veľa iného zo života našej tanečnej školy.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať lekciu, ktorá vám vyhovuje a prihlásiť sa online alebo e-mailom na info@houseofdance.sk. Ak ste už tancovali v minulosti napíšte nám e-mail a my pre vás nájdeme vhodné riešenie. Ďalšie informácie o postupe prihlásenia.

Pondelok
Hip Hop MP DVK
Mierne pokročilí
17:30 - 18:30
Sála 5
# Marcel Komárňanský
Práve prebieha
Prihlásiť
Utorok
Hip Hop Z 6-9r.
Začiatočníci
17:00 - 18:00
# Linda Štrbáková
Práve prebieha
Prihlásiť
Hip Hop HVK K
Súťažná skpupina
18:00 - 19:30
# Linda Štrbáková
Práve prebieha
Prihlásiť
Streda
Hip Hop MP DVK
Mierne pokročilí
17:30 - 18:30
Sála 5
# Marcel Komárňanský
Práve prebieha
Prihlásiť
Štvrtok
Hip Hop Z 10-14r.
Začiatočníci
15:30 - 16:30
# Michal Boho
Práve prebieha
Prihlásiť
Hip Hop HVK K
Súťažná skpupina
18:30 - 20:00
# Michal Boho
Práve prebieha
Prihlásiť

Pre vybranú kategóriu Dospelí aktuálne neprebieha žiaden kurz.

Záujem o pokročilé krúžky a kurzy? Napíšte nám na info@houseofdance.sk
Návod na prihlásenie nájdete v článku "Ako sa prihlásiť?"