Môj vek

30r.

Čo učím?

Sociálne siete

Moja tanečná cesta

Moja cesta začala v 5 rokoch a už v 16 som učila ako asistentka v súkromnej škole v Prievidzi. Potom som jedno leto strávila tanečne na Cypre a tam ma vybrali ako jednu z troch tanečníc pre holandského DJ a producenta Armina van Buurena.

Neskôr som sa presťahovala do South Wales/United Kingdom/ a tam som tancovala súčasný a hip-hopový tanec, dostali sme sa s choreografiou WHO I AM do národného divadla, ktoré bolo v hlavnom meste – Cardiff. Taktiež som tam učila basic steps deti, ktoré boli rôzne hovoriace, bola to veľmi krásna skúsenosť.

„Pocit prítomného okamžiku,štastia. Občas mám z neho motýliky v brušku a zimomriavky na celom tele.“

V South Wales som sa taktiež dostala do semifinále UDO WORLD STREET DANCE CHAMPIONSHIPS

Keď som sa vrátila späť na Slovensko, vytvorila som v Prievidzi, z kadiaľ teraz pochádzam, hip-hopovú akadémiu s názvom studio ROOTS, kde vzdelávame deti aj dospelých hip-hopovej kultúre, nie len teda tanec ale aj graffiti, beatmaking a djing cez rôzne workshopy.

Ale najdôležitejšia vec aká sa mi stala, bola toto leto 2023, kedy som si uvedomila po workshope s jedným úžasným lektorom menom MULLA,že si prajem viac tancovať sama, pre tanečníka je to veľmi dôležité, pre svoj osobný rozvoj a následne pre rozvoj ostatných.

Tanec pre mňa od malička znamená únik z reality, vytvorenie svôjho sveta, bytie v ňom. Skrze tanec som sa dostala k hudbe, ktorú milujem a skrze hudbu zas znovu k tancu, ktorý milujem.

Lenka Štrbáková


Vzdelanie

Moje vzdelanie by som pomenovala ako naozaj pouličné, našli ma ako tancujem a zavolali ma učiť. Bola som ako taká rybka v mori krásnych tanečných morských hviezdic. Keďže som začala učiť veľmi skoro, mohla som na sebe pracovať a stále na sebe pracujem a snažím sa zlepšovať popri tom ,ako si tanec užívam.

Chodila som na tanečné workshopy na SK ale aj v zahraničí. Najviac zážitkov a znalostí mám so STREET DANCE KEMPu a REAL DANCE EDUCATION a z každého naplno prežitého momentu na hodine s deťmi, ale aj dospelými. Tieto momenty mi dávajú nielen tanečnú znalosť ale aj ľudskú,

Taktiež mám absolvovaný akreditovaný kurz KREATÍVNEHO tanca pre deti 1.-9.ročník, z ktorého veľa využívam pri práci s malinkými detičkami.


Úspechy

  • tanečnica pre holandského DJ a producenta Armina Van Buurena
  • semifinalistka UDO STREET DANCE
  • účinkovanie v národnom divadle v Cardiffe
  • vlastný projekt, kde učíme deti angličtinu tancom

Minule som sa stretla s jednou zaujímavou vecou. Bola som na jednom konkurze, kde som povedala, že som veľmi vďačná a tešim sa z toho, keď ma deti, ktoré vyrastú, prerastú. Myslené, že sú úplne úžasné aké sú a idú svojou cestou, jednoducho idú ďalej.

Týmto by som chcela povedat, že ako lektor, úprimne zo srdca, som zástanca pohľadu, že deti ale aj my dospelí robíme, to čo nás baví pokiaľ nás to baví a s kým nás to baví a keď raz som lepší môžem začať tiež vzdelávať druhých alebo idem tanečne alebo akokoľvek ďalej, úprimne to myslím doslova, do sveta.

Dnes učím okolo 40 detí medzi 3-18 rokov, páči sa mi na niektorých,že makajú aj keď nemusia, to sú pre mňa výsledky, toho že to čo robia milujú.