Môj vek

26r.

Sociálne siete

Moja tanečná cesta

Vždy som rada tancovala. Tancujem už od škôlky, no takému ozajstnému street dancu som sa začala venovať až keď som začala chodiť do tanečnej školy Street Dance Academy, ktorá si otvorila v Nitre pobočku v roku 2011. To som mala 11 rokov. Spoznala som tanečnú komunitu a chcela som byť jej súčasťou.

Veľa som cestovala za tancom po Slovensku a neskôr aj po Európe, no momentálne som viac doma v Nitre a venujem sa najmä mojim zverencom.

V Akadémii tanca pôsobím ako lektor pre štýl Hip Hop.

„Tanec ma veľa naučil o sebe samej. Vďaka tancu som spoznala veľa skvelých ľudí a som v tejto komunite veľmi šťastná. Tanec je pre mňa výborný spôsob na sebavyjadrenie, komunikáciu a zdieľanie zážitkov s ostatnými tanečníkmi.“


Vzdelanie

  • Za základný pilier môjho vzdelania považujem už spomínanú Street Dance Academy a konkrétne nášho lektora Gorkyho.
  • Neskôr som sa učila a stále sa učím od výborných tanečníkov Addy (IHOW) a Otec Mirec (Creation SK, Cool 2 Rock). Kto ich nepozná, určite si ich tanec nájdite na internete.
  • Čo sa ďalej týka môjho tanečného vzdelania, stále sa aktívne zúčastňujem workshopov a učím sa od skúsených slovenských i zahraničných tanečníkov.

Úspechy

  • 2. miesto The Week 2019 (Taliansko, Waacking)
  • Top 8 Waackersburg 2018 (Rusko, Waacking)
  • Top 32 zo 160 waackers Eleganza Festival 2018 (Taliansko, Waacking)

Tanec je pre mňa o mnoho komplexnejší. Napríklad, progres mojich zverencov, ich vnímanie tanca a láska k nemu alebo uznanie od tanečných legiend, ktoré si veľmi vážim sú pre mňa omnoho väčším úspechom ako prvenstvo na súťaži.