Moja tanečná cesta

Tancovať som začala v 9 rokoch a hneď od začiatku som nastúpila na kolotoč každodenných tréningov. Už po roku tancovania som mala možnosť štartovať na Majstrovstvá Slovenska, kde som obsadila s tanečným partnerom finálové umiestnenie.

Dôležitým medzníkom v mojej tanečnej kariére bolo obdobie mládežníckej kategórie. Práve v „mládeži“ sme dosiahli aj vrchol tanečnej kariéry s najlepšími výsledkami doma i v zahraničí. Bolo to veľmi náročné, ale krásne obdobie. Tesne pred dospelosťou som začala chápať, ako tanec zo mňa výrazne kreoval nielen tanečníčku, ale tvoril aj moju osobnosť a ovplyvňoval správanie.

Zaujímavým obdobím na nové skúsenosti bolo pre mňa aj účinkovanie v televíznej show Lets dance.

Zatiaľ posledným medzníkom je pre mňa začiatok muzikálového tancovania, ktoré ma učí vnímať tanec iným, viac umeleckým spôsobom.

„Tanec pre mňa znamená slobodu vyjadrenia. Keď tancujem, môžem byť kým, ale aj čím chcem.“

Eliška Lenčešová


Vzdelanie

Tanečnému šport, štandardným a latinsko-americkým tancom sa venujem viac ako 15 rokov na profesionálnej a medzinárodnej úrovni, čo znamená, že som absolvovala veľké množstvo zahraničných tanečných súťaží a sústredení.

Ďaľšou skúsenosťou je účasť v dvoch sériách Lets Dance. Momentálne pôsobím aj v projekte Idoly, konkrétne muzikáli Queen, pod réžiou Patrika Vyskočila.

Počas aktívnej tanečnošportovej kariéry som pôsobila ako tréner v rumunskej tanečnej škole, a taktiež na Slovensku. Ďalej mám niekoľkoročné skúsenosti s vyučovaním svadobného tanca.


Úspechy

Výsledky Elišky Lenčešovej

  • niekoľkonásobná majsterka SR v Štandardných, Latinko-amerických tancoch a 10 tancoch.
  • víťazka Slovenských pohárov
  • účasť na štatutárnych súťažiach – ME a MS