Môj vek

26r.

Čo učím?

Sociálne siete

Moja tanečná cesta

Začal som tancovať ako 3- ročný, hlavne kvôli tomu, aby som nemusel spávať v škôlke :-). Dnes som pre to veľmi rád. Tanec je pre mňa dôležitý spôsob vyjadrovania sa, prejavovania emócií a je to úžasný šport.

 

„Tanec je pre mňa vášeň, úžasná radosť, zábava. Uvoľnenie sa od smútku a hnevu. Zážitok na každej jednej súťaži.“

 

Sám stále aktívne tancujem viac ako 20 rokov a neprestalo ma to baviť. Mám za sebou absolvovaných veľa domácich a zahraničných súťaží. Tiež reprezentačné – Majstrovstvá SR, Majstrovstvá EU alebo sveta .

 

„Tanec mi dáva radosť, je prostriedok uvoľnenia sa od stresu a zlej nálady.“

 

Je super, že tanečník vďaka tancu precestuje rôzne krajiny sveta a spoznáva sa ďalšími tanečníkmi . Držím sa hesla, že tanec je vášeň a uvoľnenie.


Vzdelanie

Tancovať som začal v tanečnej skupine CLIS , potom som pôsobil v tanečnej skupine SCREAM Senica, tu som začal súťažiť v disco dance. Počas celej doby sa venujem aj iným štýlom tanca – klasike, ľudovým tancom, show dance. Momentálne pôsobím v tanečnej skupine SONNY Senica.

Keďže ma tanec veľmi, rozhodol som sa ho študovať na Univerzite Komenského v Bratislave na fakulte Telesnej výchovy a športu.

Trénerské skúsenosti

Disco dance, sóla a street dance show skupiny som začal trénovať  v tanečnej skupine SCREAM. Všetci moji zverenci sa zúčastnili na súťažiach na Slovensku, vrátane MSR a tiež na medzinárodných súťažiach. Neskôr som trenoval aj v tanečnej skupine DISTRICT Bratislava.


Úspechy

Výsledky, ako tanečník:

Rok 2022
  • 2. miesto – Slovensky pohár Unlimited dance cup
  • 2. miesto – Majstrovstvá SR sólo
  • 1. miesto – Majstrovstvá SR formácia 
  • 11. miesto – Majstrovstvá EU formácia